Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2011

Od 29 kwietnia do 2 maja w Augustowie były rozgrywane finały XVII Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych w dyscyplinie brydż sportowy. Podlasie okazało się nadzwyczaj gościnne dla reprezentujących Dolny Śląsk naszych zawodników. Maleńka ekipa składająca się z jednej pary, która miesiąc wcześniej zdobyła brązowy medal w eliminacjach strefowych czterech województw (strefa SW),  sprawiła niezwykłą niespodziankę w najbardziej prestiżowej konkurencji, którą są drużynowe zmagania w kategorii juniorów młodszych (chłopcy 16 – 18 lat). Dwaj juniorzy reprezentujący Bolesławiecki Klub Brydżowy -  Mateusz Bieńkowski i Dawid Permus, wspomagani przez kolegów z Wrocławia wywalczyli w bardzo silnie obsadzonym turnieju złoty medal, czym sprawili ogromną sensację. Nasi juniorzy w przedturniejowych rozważaniach, prowadzonych przez trenerów ekip, nie byli w najmniejszym stopniu brani pod uwagę, jako pretendenci do medali. Przez cały, 17 meczowy turniej, chłopcy plasowali się w strefie medalowej, nie będąc jednak ani razu na prowadzeniu. Dopiero ostatni mecz, okazał się decydującym. Rzutem na taśmę zwyciężyli bardzo wysoko spotkanie, dzięki czemu tylko raz uplasowali się na I miejscu. Ten jeden raz, był natomiast decydującym ciosem dla ekip rywali, którzy reprezentowali takie potęgi w brydżu sportowym juniorów, jakimi są Wielkopolska, Śląsk, Małopolska i Mazowsze.