Sukcesy naszych młodzików

Na Mistrzostwa Polski Młodzików w Szamotułach (18 – 20 maja) z naszego okręgu pojechała  skromna, dziewięcioosobowa reprezentacja. Stanowili ją podopiecznie Rolanda Lippika (Bolesławiecki Klub Brydżowy – pięciu reprezentantów) i Lecha Rebisza (Stowarzyszenie Klub Logiczny Piechowice – czterech reprezentantów). Mistrzostwa okazały się nadzwyczaj udane dla naszych młodzików. Multimedalistą Mistrzostw został Norman Lippik, na co dzień uczestniczący w zajęciach brydżowych w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu. Grając w parze z Dawidem Barzykiem (Wrocław) wywalczył on srebrny medal Mistrzostw w konkurencji par, z wynikiem 66, 88%. Druga z naszych par: Jakub i Patryk Patreuhowie, ukończyli turniej na piątym miejscu. Kolejne pary uplasowały się na dalszych miejscach w tym turnieju, do którego wystartowały 82 pary. W drugiej konkurencji  Mistrzostw– turnieju drużynowym (39 ekip), Norman z Dawidem,  grający wespół z Jakubem i Patrykiem zdobyli drugi, srebrny medal Mistrzostw, ustępując tylko silnemu teamowi ze Śląska. Wszyscy czterej zawodnicy srebrnego teamu są reprezentantami Dolnego Śląska w kadrze młodzików.  Wyniki uzyskane przez chłopców świadczą o dobrym i rokującym na przyszłość kierunku szkolenia młodzieży w naszym okręgu.

Ekipę, biorącą udział w Mistrzostwach  stanowili:  Norman Lippik, Jakub Patreuha, Patryk Patreuha, Michał Pietraszko, Mateusz Stachów, Adam Szuszkiewicz, Patryk Piwowarski, Daniel Wylegała, Paweł Korycki.