Udane Mistrzostwa Polski Młodzików

Ostatni weekend był bardzo udany dla naszych młodych zawodników zrzeszonych w MZBS „Karkonosze”. W III Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w dniach 17–19 maja w Komornicy wzięło udział 9 reprezentantów z naszego okręgu. Byli nimi: Maciej Racewicz i Adam Pigulski (KBS Miłkowice); Adam Szuszkiewicz (KLS Piechowice); Jakub i Patryk Patreuhowie, Dominika i Oskar Łeńscy, Szymon Grabarz i Gordian Czerkawski (BKB Bolesławiec).

Dwa medale Mistrzostw zostały wręczone Kubie i Patrykowi, którzy w turnieju par zdobyli tytuł wicemistrzowski, a w turnieju drużynowym wywalczyli brązowy medal. W ten sposób zostali w nieoficjalnej klasyfikacji Mistrzostw najlepszą parą imprezy. Bliźniacy w turnieju par sięgnęli po srebro uzyskując wynik 70, 57% (Startowały 72 pary). W turnieju teamów uzyskali wynik 122, 92 pkt. na 180 możliwych. Wspomagała ich para dziewcząt: K. Zawada – K. Urbańczyk (Śląsk).

Z pozostałych zawodników Adam Szuszkiewicz grający z Paulem Kokotem (BKS Miles Milicz) uplasował się na 21 miejscu z wynikiem 55, 51%. W teamach dwa pozostałe drużyny zajęły 21 i 23 miejsce na 37 startujących drużyn. W klasyfikacji klubów najwyżej z naszych klubów został sklasyfikowany BKB Bolesławiec – 11 miejsce, a wyniki uzyskane przez wszystkich naszych zawodników, uplasowały naszą ekipę na 6 miejscu w klasyfikacji województw.