IV Mistrzostwa Polski Młodzików

Nasz region w Mistrzostwach reprezentowała ekipa złożona z zawodników trzech klubów: Klub Logiczny Stowarzyszenie Piechowice - Adam Szuszkiewicz, Bolesławiecki Klub Brydżowy - Jakub i Patryk Patreuhowie,  Klub Brydż Sportowego Miłkowice - Adam Pigulski, Maciej Racewicz, Bartosz Jakubowski, Mikołaj Mitkowski, Patryk Neć, Filip Listwan, Aleksandra Toczek, Dominika Zielewska,  Mateusz Predkiel, Jakub Laszuk. W turnieju na zapis maksymalny (50 rozdań) mistrzami Polski zostali Jakub i Patryk Patreuhowie osiągając jako jedyni w 66 parowej stawce wynik powyżej 70%. W pierwszej dwudziestce par na 11 miejscu został sklasyfikowany Adam Szuszkiewicz (60,19%), a Maciej Racewicz wespół z Adamem Pigulskim na miejscu 20 (54,12%).

Turniej drużynowy miał przewidywany przez wszystkich przebieg. Biorąc pod uwagę, że bliźniacy grali w teamie ze swoimi kolegami z Reprezentacji Polski, która niecały miesiąc temu zdobyła Mistrzostwo Świata, byli uważani za żelaznych faworytów do złotego medalu. Od pierwszego meczu, aż do finału prowadzili w całej stawce, ale do zdobycia najwyższego trofeum należy wygrać także mecz finałowy. Tutaj zaporę nie do przejścia położyli naszym młodym mistrzom zawodnicy z Tarnowa, którzy zwyciężyli w meczu w stosunku 19 : 16,4 IMP – a. W ten sposób zdobyliśmy drugi, „tylko” srebrny medal Mistrzostw J. Pozostałe teamy zostały sklasyfikowane na 7, 21, i 29 miejscu, a w całych Mistrzostwach startowały 32 drużyny.

W klasyfikacji klubów KBS Miłkowice został sklasyfikowany na 10 miejscu, BKB Bolesławiec na 12 miejscu, a KLS Piechowice na 22.

Słowa podziękowania należą się kol. Mirosławie Stachurze, która w tym roku wspomagana przez kol. Józefa Sławentę prowadziła ekipę naszej młodzieży w czasie imprezy.