Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej - IX Memoriał im. Henryka Gagatka

W trzydniowych rozgrywkach (16–18 maja, Bytom) wzięła udział młodzież Bolesławieckiego Klubu Brydżowego. Zawodnicy stanowili drużynę klubową BKB-MDK (Piotr Kopeć, Kacper Piecyk, Mikołaj Ziętek, Jakub Feret), część z młodzieży team reprezentacyjny Dolnego Śląska (Norman Lippik grający w parze z Dawidem Barzykiem – AZS Politech. Wr.), a para najmłodszych zawodników stanowiła połowę jednej z trzech drużyn Kadry Polski w kat. U – 15 (Jakub i Patryk Patreuhowie).

Dwudniowe eliminacje (13 rund meczowych po 6 rozdań każda) zakończyły się w sobotę. Nasze drużyny uplasowały się przed rozgrywkami finałowymi odpowiednio na 15, 9 i 4 miejscu. W finałach rozgrywanych w niedzielę obroniły one swoje pozycje (w DMP brało udział 30 drużyn), a awans do walki o medal wywalczył team najmłodszych zawodników, w którego składzie grali Jakub i Patryk. Oni to po zaciętej walce ulegli minimalnie (2 IMP – sam mecz wygrali, ale c/o zadecydowało, ponieważ wynosiło aż 13,2 VP) najbardziej doświadczonej drużynie Mistrzostw (MPEC Tarnów – zdobywcy złotego medalu) i po tej „porażce” przystąpili do walki o brązowy medal.

W decydującym starciu o brąz nie dali najmniejszych szans zespołowi z Oświęcimia - Szczecinka, a musieli znów odrobić c/o, które tym razem wynosiło 7,2 VP. Zwyciężyli 30:9 w IMP-ach odrabiając z nawiązką carryover.  Swoim sukcesem przypieczętowali powołanie  do Reprezentacji Polski na najbliższe Mistrzostwa Świata w Stambule, gdzie najprawdopodobniej zagrają ze swoimi kolegami z teamu (Tomasz Pawełczyk  -SL, Michał Kaleta – SL), który wywalczył brązowy medal w Bytomiu.